برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.
9-21 هر روز
09126102631
021-26120508
بالاتر از میدان نیاوران، خیابان پور ابتهاج، نبش کوچه گودرزی
ارسال به سراسر کشور

بلاگ

کابینت

کابینت | کابینت آشپزخانه مدرن

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

کابینت از قدیم الایام جزء پرکاربردترین و مهمترین دغدغه های اکثرقریب به اتفاق دیزاینرها بوده زیرا این متریال باتوجه به پیچیدگی های مختص به خود همواره هر دیزاینری را به چالش می کشد.

کابینت - کابینت آشپزخانه مدرن

 

باوجود تنوع بسیار در زمینه کابینت در یک دسته بندی کلی می توان کابینت را در دو دسته کابینت مدرن و کابینت کلاسیک تقسیم بندی نمود که هر یک از این دسته بندی ها خود به زیر شاخه ها ریزتری تقسیم می شوند.

 

انواع کابینت کلاسیک

 

ساخت کابینت چوبی
کابینت کلاسیک
         

کابینت چوبی، کابینت ممبران و برخی از انواع کابینت پولیش در دسته کابینت های کلاسیک قرار داشته و در این نوع کابینت ها با استفاده از سرستون، تاج، گلدسته و سایر ریزه کاری هایی که با استفاده از دستگاه سی ان سی جهت ابزارخور کردن کابینت بکار می رود سعی نموده می شود تا به بهترین شکل ممکن شکوه و جلال این نوع کابینت ها به خریداران کابینت عرضه گردد.

کابینت های کلاسیک معمولا در مکان های که فرد می خواهد کار سنگین و با وقار بوده و خواهان پرهیز از سادگی باشد بیشتر بکار رفته و بدون شک انجام هرچه بیشتر ابزار کاری بر روی این نوع کابینت می تواند هزینه آن را بالاتر ببرد.

 

کابینت چوب

 

کابینت چوبی جدید
مدل کابینت چوبی
      

این نوع کابینت شاید بتوان گفت قدیمی ترین و پرهزینه ترین نوع کابینت بوده که در تمام اعصار طرفداران مختص به خود را داشته و هیچ گاه خرید این نوع کابینت از رونق نیفتاده است.

کابینت چوبی نیز خود به دو دسته  کابینت تمام چوب و روکش چوب تقسیم میشود که در نوع تمام چوب آن تمامی متریال از چوب بوده اما بعلت آسیب پذیری چوب بعلت داشتن رطوبت اکثر مردم ترجیح می دهند از کابینت روکش چوب استفاده نمایند در این نوع کابینت بر روی ام دی اف ابزاری ایجاد شده و سپس ام دی اف با چوب کاور می گردد و این نوع کابینت به همان اندازه کابینت های چوبی و گاها بیشتر دارای ابهت بوده هرچند ماندگار و دوام آن بسیار بیشتر از کابینت نوع اول می باشد اما ذره ای از جلا و ابهت آن کاسته نمی شود.

سرستون ها در کابینت چوبی یکی از ابزار بسیار پرکاربرد بوده و شاید بتوان گفت بیشترین نمود کابینت چوبی مربوط به این دسته از ابزار باشد هرچند نمی توان در کنار این ابزار از ابزاری چون گل دسته،تاج و... چشم پوشی نمود.

 

کابینت ممبران یا وکیوم

 

کابینت وکیوم
کابینت وکیوم
      

در چند سال اخیر باتوجه به تنوع رنگ کابینت وکیوم و ارزانی آن و همچنین مقاومت بیشتر در مقابل رطوبت استقبال از این نوع کابینت نسبت به سایر کابینت ها در بازار ایران بیشتر شده زیرا خریدار می تواند با هزینه ای کمتر از متریالی شبیه کابینت چوبی برخوردار شود.

کابینت وکیوم نیز همانند کابینت چوبی ابتدا ام دی اف با استفاده از دستگاه سی ان سی ابزار خور گردیده و سپس کاوری از جنس پی وی سی بر روی آن کشیده می شود که اصطلاحا این کاور وکیوم نامیده می شود و سپس با استفاده از یکسری ابزار مانند تاج، ستون، سرستون و ... اسمبل می گردد.

   

کابینت پولیش

 

کابینت پولیش
کابینت پولیش
       

این نوع کابینت بدین صورت بوده که ابتدائا ام دی اف رنگ شده که گاها تا 10 دست رنگ باید بر روی ام دی اف انجام شود و سپس همانند پولیش ماشین آنقدر این رنگ ها سابیده می شود که ام دی اف رنگ شده کاملا براق و شفاف گردد.

این نوع  کابینت در ابتدا بصورت وارداتی از کشور ایتالیا وارد می گردید اما به مرور برخی کارگاه ها اقدام به تولید آن نموده اما متاسفانه هرچند در تولید این نوع کابینت در کشور توفیقات خوب صورت گرفته اما هنوز راهی طولانی تا تولید این نوع کابینت در داخل کشور داریم زیرا اقدام به تولید این نوع کابینت ملزم به رعایت یکسری ریزه کاری ها بوده که متاسفانه اکثر کارگاه های داخلی بدان بی توجه می باشند.

بعنوان مثال محیط و کارگاهی که در آن این نوع کابینت باید رنگ گردد باید محیطی کاملا ایزوله و استرلیزه باشد تا از نشستن هرگونه گردو خاک بر روی این نوع کابینت پرهیز گردد اما متاسفانه شاهدیم که اکثر کارگاههای داخلی فاقد این استاندارد ها بوده و نسبت به این موضوع کاملا بی تفاوت هستند و یا مثلا پرسنلی که در این کارگاهها مشغول به فعالیت می باشند باید کاملا آموزش دیده بوده تا علاوه بر تخصص در این زمینه از انجام یکسری کارها ماند سیگار کشیدن و یا روشن کردن کولر در حین انجام کار پرهیز نمایند که در کارگاه های ایرانی رعایت این نکته کمتر دیده می شود.

در پایان دسته بندی کابینت های کلاسیک این نکته نباید از قلم بیفتد که کابینت پولیش هم در دسته کابینت های کلاسیک و هم در دسته کابینت های مدرن قرار می گیرد که هر کدام از این دو دسته دارای الزامات مختص به خود می باشند.

    

کابینت مدرن

      

باتوجه به رواج زندگی به سبک اروپایی- امریکایی در کشور در چند سال اخیر شاهد روی آوردن مردم به کابینت های مدرن در ایران می باشیم و همه روزه طراحان سعی می نمایند با الگو گرفتن از این سبک طرح های متنوع تری را در اختیار مشتریان خود قرار دهند.

کابینت هایگلس، کابینت ام دی اف و کابینت پولیش بهترین انواع کابینت مدرن بوده که این نوع کابینت ها در بازار ایران به وفور یافت می گردد.

   

کابینت هایگلس

    

کابینت های گلاس
کابینت های گلاس
     

کابینت های گلاس بهترین معرف کابینت های مدرن بوده که این نوع کابینت در بازار ایران تولید کشورهایی من جمله ایتالیا، آلمان، ترکیه و ایران بوده بعنوان مثال ورق کابینت نیمن آلمان، ورق کابینت کلیاف ایتالیا، ورق کابینت ای جی تی ترکیه و ورق کابینت ای جی ای ایران معروف ترین و شناخته شده ترین ورق های هایگلس موجود در بازار کشور می باشند.

اکثر تولیدکنندگان کابینت در ایران سعی می نمایند از این چند نوع ورق با توجه به سلیقه و میزان هزینه ای که مشتریان برای کابینت خود درنظر گرفته اند اقدام به تولید کابینت هایگلاس می نمایند.

   

کابینت ام دی اف 

    

کابینت ام دی اف
کابینت ام دی اف
       

کابینت ام دی اف یکی از انواع کابینت های مدرن محسوب گردیده که باتوجه به قیمت پایین آن از استقبال فراوانی از جانب خریداران کابینت برخوردار می باشد.

اکثر ام دی اف های موجود در بازار کشور ایرانی بوده و باتوجه به تحریم ها واردات انواع خارجی آن بسیار مشکل بوده اما شاهدیم ام دی اف از مجاری مختلف از کشورهایی مانند ترکیه، تایوان،چین، آلمان و ایتالیا وارد می گردد اما هنگام خرید این محصولات باید از صحت اطلاعات داده شده اطمینان حاصل نماییم زیرا مشاهده گردیده است که افراد سودجو با تولید نوع مشابه خارجی اقدام به انتشار اطلاعات نادرست در زمینه محصول می نمایند.

   

کابینت پولیش

   

طراحی کابینت پولیش
کابینت پولیش جدید
     

کابینت پولیش همانگونه که در سطور پیشین مورد اشاره قرار گرفت ازجمله کابینت هایی بوده که هم در دسته کابینت مدرن قرار دارد و هم در دسته کابینت کلاسیک تنها تفاوت در این دسته بندی استفاده از سرستون و میزان ابزاری است که بر روی این نوع کابینت کار می شود.

    

تولید کنندگان کابینت

   

خوشبختانه در کشور ما تولیدکنندگان به نامی در زمینه کابینت وجود داشته و در این میان گروه معماری بومرنگ سعی نموده است بعنوان یکی از تولیدکنندگان کابینت خود را به بازار کابینت ایران معرفی نموده و بی شک همواره در راستای حفظ جایگاه خود سعی در بروز نمودن تجهیزات و دانش پرسنل خود نموده است.

    

خریداران کابینت

    

خریداران کابینت مانند خریداران هر محصول دیگری در بدو اقدام به خرید کابینت سعی می نمایند نسبت به توانایی تولیدکنندگان این عرضه اطمینان حاصل نمایند اما باید بدانند نباید قیمت های پایین و آفرهای ارائه شده توسط برخی افراد سودجو آنها را تحت تاثیر قرار دهد و حتما نسبت به کیفیت و توانایی تولید کنندگان قبل از هر اقدامی باید اطمینان حاصل نمایند.

     

فروش کابینت

   

گروه معماری بومرنگ با در اختیار داشتن تجهیزات مدرن و نیروی متخصص آموزش دیده آماده ارائه خدمات به هموطنان گرامی در سراسر کشور بوده و همواره آمادگی داشته تا تمام مراحل کار از طراحی تا تولید محصولات خود را با نظارت کارشناسان عالی رتبه و خود خریداران به اجرا درآورد.

    

قیمت کابینت

 

قیمت کابینت ممبران
قیمت کابینت
   

قیمت کابینت باتوجه به متریال بکار رفته و نوع کابینت  متفاوت بوده بعنوان مثال قیمت کابینت ام دی اف از متری 900 تومان تا متری یک میلیون و 200 هزار تومان بوده و یا قیمت کابینت هایگلس از متری یک میلیون و 200 هزار تومان تا دومیلیون و 800 هزار تومان متغیر می باشد.

در سرلیست کابینت با قیمت بالاتر کابینت های چوبی قرار دارند که قیمت آنها از متری چهارو نیم میلیون تومان تا متری پنج میلیون و 500 هزار تومان بسته به نوع چوب آن متغیر بوده و یا قیمت کابینت پولیش از متری سه و نیم میلیون تومان تا متری پنج میلیون و 500 هزار تومان می باشد هرچند نمی توان متریال ایتالیایی آنرا در بازار کنونی زیر متری 12 میلیون تومان پیدا کرد.

قیمت کابینت ممبران هم باتوجه به جنس آن در حال حاضر از متری یک میلیون و 800 هزارتومان شروع شده و گاها تا متری 3 میلیون تومان به فروش میرسد.

    

جدیدترین مدل های کابینت

   

با اهمیت یافتن کابینت در دیزاین نوین بطبع طراحی کابینت نیز تحولات عظیمی را پشت سرگذاشته و شاهد ورود طراحان کابینت خوش ذوق و قریحه به این بازار بوده ایم که همه روزه مدلهای جدیدی به این بازار عرضه می نمایند و بدون شک طراحان با هنر خود نقشه راه را در اختیار کابینت کاران و مجریان آن قرار میدهند تا این افراد با داشتن دیدی کلی و وسیع با کمترین ضریب خطا اقدام به اجرای پروژه مدنظر خود نمایند.

   

تولید کابینت

    

تولید کابینت مانند هر صنعت دیگری دارای پیچیدگی های مختص به خود بوده و باید فرایند خاصی را طی نماید اولین مرحله از تولید کابینت طراحی آن بوده و بعد از آنکه طراحی کابینت بوسیله نقشه های سه بعدی آماده می شود تری دی نقشه باید در اختیار کارفرما قرار گیرد و بعد از تایید کارفرما نوبت به اجرای نقشه می رسد که گام اول بعد از این مرحله خرید و تهیه ورق مورد نیاز بوده و بعد از تهیه ورق ورق های مذکور باید برش داده شود و درصورت نیاز نوار گردد.

بعد  از برش و نوارکاری نوبت به مونتاژ کابینت می رسد که کابینت های مذکور باید در کارگاه نجاری مونتاژ شده و کابینت های مونتاژ شده به محل اجرا منتقل و شده و در گام اخر نوبت به اجرا می رسد و نصابان کابینت باید در محل اقدام به نصب کابینت نمایند.

    

نصب کابینت

    

نصب کابینت
نصب کابینت

شاید بتوان گفت یکی از مهم ترین بخش های کابینت مربوط به نصب و اجرا بوده و در این راستا در اختیار داشتن تیم اجرایی متخصص و آموزش دیده می تواند بسیاری از چالش ها و مشکلات پیش رو را بردارد.

بسیار مشاهده گردیده که کابینت های بسیار خوب توسط نصابان ناکارآمد به مشکل مواجه گردیده و در موارد متعدد دیده شده که نصابان حرفه ای کابینت بسیاری از نقایص و مشکلات را با هنر خود به سادگی حل نموده اند.

    

صفحه کابینت

    

صفحات کابینت می تواند از متریال گوناگون و متنوعی تشکیل شود که رایج ترین این متریال استفاده از صفحه کابینت 5 سانتی و 3 سانتی متری بوده که از جنس ام دی اف می باشد.

سنگ کورین یکی دیگر از متریالی است که بعنوان صفحه کابینت مورد استفاده قرار می گیرد و این صفحه به خاطر قابلیت ساب و لاک خوردن و  قابلیت ترمیم در میاران خریداران کابینت ایرانی بسیار محبوب گردیده است.

سنگ کوارتز این صفحه نیز همانند کورین یک نوع سنگ مصنوعی بوده که باتوجه به تنوع طرح و رنگ بسیار مورد استقبال قرار گرفته و البته دارای یکسری اشکالات بوده که در مطالب مربوط به این بخش مورد اشاره قرار می گیرد.

سنگ طبیعی این صفحه از دید نگارنده زیباترین و بهترین نوع متریال بعنوان صفحه کابینت بوده که در مباحث مربوط به خود معایب و مزایای آن بصورت تخصصی برای خوانندگان گرامی تشریح می گردد.

    

رنگ کابینت

باوجود تنوع بی شمار در صفحات و ورق های کابینت به جرات می توان گفت هر رنگی که هر خریداری اراده کند در بازار کنونی به راحتی یافت می شود و خوشبختانه خریداران و تولیدکنندگان کابینت در این زمینه مشکل چندانی نداشته و به راحتی می توانند ایده های خود را محقق کنند.

    

نگهداری و مراقبت از کابینت

 

ساخت کابینت های گلاس
مراقبت از کابینت
     

جهت نگهداری و مراقبت درست از کابینت باید ابتدائا از جنس کابینت خود آگاهی و شناخت کافی داشته باشیم و به درستی بدانیم از چه نوع متریالی استفاده شده است بعنوان مثال شستشو و مراقبت از کابینت هایگلس کاملا با کابینت ممبران بسیار متفاوت بوده و قبل از هرگونه اقدام بدون شک استفاده از مشاوره کابینت کار می تواند بسیار موثر و راهگشا باشد.

درپایان باید این نکته را مدنظر قرار داد که ساخت و تولید کابینت جزء سخت ترین و پیچیده ترین مباحث در دیزاین و  دکوراسیون اماکن بوده و قبل از اقدام به خرید این متریال حتما باید با افراد صاحب ایده و با تجربه در این زمینه مشورت نمود و کوچیک ترین اهمال در این زمینه می تواند تاسف خریدار را به همره داشته باشد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

بومرنگ دکور

امور مشتریان

پایگاه اطلاع رسانی

© تمامی حقوق این سایت متعلق به گروه معماری بومرنگ می باشد.