برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.
9-21 هر روز
09126102631
021-26120508
بالاتر از میدان نیاوران، خیابان پور ابتهاج، نبش کوچه گودرزی
ارسال به سراسر کشور

بلاگ

پارتیشن | فروش پارتیشن اداری

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

استفاده از پارتیشن با توجه به فشرده شدن وکمبود جا در زندگی شهرنشینی مدتهاست که در کشورهای اروپایی و بصورت کلی در مدیریت غرب رواج یافته و در این میان در سالیان اخیر در ایران نیز شاهد رجوع اکثر شرکت ها و واحدهای مسکونی به پارتیشن سازی و تفکیک فضاها از یکدیگر می باشیم.

پارتیشن چیست؟

پارتیشن عبارت است استفاده از یکسری ابزار جهت جداسازی و ایجاد حائل میان دو و یا چند قسمت از یک فضا جهت استفاده بهینه از فضای مذکور که می تواند اعم از اداری، مسکونی و یا تجاری باشد.

 

فروش پارتیشن
فروش پارتیشن منزل
     

انواع پارتیشن

پارتیشن ها با توجه به دسته بندی های مختلف از انواع گوناگونی برخوردار می باشند بعنوان مثال پارتیشن به لحاظ اکوستیک بودن به پارتیشن تک جداره و پارتیشن دو جداره تقسیم می شود و یا با توجه به متریال بکار رفته در آن می تواند به پارتیشن ام دی اف، پارتیشن شیشه ای، پارتیشن چوبی و یا پارتیشن فلزی تقسیم شود.

 

کارکرد پارتیشن بر اساس متریال

هرکدام از انواع پارتیشن با توجه به متریال بکار رفته در آنها می تواند از کارکردهای متفاوتی برخوردار باشد بعنوان مثال در محیط هایی که سعی در نظارت بیشتر بر محیط و کارکنان می رود استفاده از پارتیشن شیشه ای می تواند گزینه بهتری بوده و یا در مکان هایی که احتمال جابجایی در آینده نزدیک بوده و یا سرعت عمل دارای اهمیت می باشد بدون شک استفاده از پارتیشن های ام دی اف چوبی گزینه خوبی نمی تواند باشد.

 

پارتیشن دو جداره

پارتیشن دو جداره یکی از بهترین انواع پارتیشن هم به لحاظ اکوستیک و عایق بودن صوتی و تصویری بوده و هم یکی از پارتیشن های به لحاظ زیبایی و بصری بوده و استفاده از این نوع پارتیشن بیش از سایر پارتیشن ها مورد توجه قرار می گیرد.

 

ساختار پارتیشن دوجداره

پارتیشن دوجداره بدین صورت بوده که با استفاده از ام دی اف ساختار و استراکچر اصلی این نوع پارتیشن درست شده و در قسمتهای میانی و یا بالایی آن البته بسته به ارتفاع و نوع پارتیشن از شیشه های دوجداره ای که معمولا در بین آن پرده فلزی مورد استفاده قرار می گیرد تا بتوان بوسیله آن در مواقع لزوم فضای داخلی را از دید دیگران مستتر نمود.

 

پارتیشن چیست
فروش پارتیشن اداری
       

پارتیشن اداری

پارتیشن اداری برخلاف سایر پارتیشن ها دارای سازو کار مختص به خود بوده و باید قبل از اقدام به پارتیشن بندی نسبت به کارکرد، نوع فعالیت شرکت و یا موسسه دقت نمود و باتوجه به حوزه فعالیت آن اقدام به پارتیشن بندی نمود بعنوان مثال پارتیشن  یک شرکت در زمینه وسایل صوتی و تصویری دارای تفاوت های اساسی با یک شرکت در زمینه واردات و صادرات خواهد بود.

 

پارتیشن ام دی اف

در پارتیشن ام دی اف، توجه به میزان مقاومت و زیبای از یک طرف و میزان کارایی و هدف از پارتیشن شیشه ای بسیار پر اهمیت بوده و بدون شک درنظر گرفتن این دو شاخص در کنار یکدیگر می تواند خروجی مناسبی برای کارفرما به همراه داشته باشد.

 

پارتیشن آلومینیومی

در این نوع پارتیشن به سبب استفاده از آلومینیوم بسیار سبک بوده و در نوع دوجداره آن می توان با استفاده از فوم سایلنت بعنوان عایقی بسیار قوی به لحاظ صوتی استفاده کرد و در این نوع پارتیشن استفاده از درزگیر جهت جلوگیری از ورود گرد و غبار ضرورتی اجتناب ناپذیر می باشد.

 

پارتیشن چوبی

این نوع پارتیشن یکی از انواع پارتیشن بوده که متریال بکار گرفته شده در آن از جنس چوب بوده و نه ام دی اف زیرا برخی از افراد ام دی اف را باچوب اشتباه می گیرند و این افراد باید بدانند چوب بکار گرفته شده در پارتیشن باید کاملا خشک بوده زیرا خشک نبودن چوب پارتیشن می تواند در بلند مدت و میان مدت موجب تاب برداشتن پارتیشن گردد.

 

ویژگی های پارتیشن

همانگونه که در سطر های بالا بیان شد بصورت کلی پارتیشن دارای یکسری ویژگی های مخصوص به خود بوده که این ویژگیها در هریک از انواع پارتیشن باوجود اشتراک در کلیات در جزئیات دارای تفاوت هایی با یکدیگر می باشند که در مقالات بعدی بصورت جزئی تر به آنها پرداخته می شود.

 

مزایای پارتیشن

پارتیشن دارای یکسری مزایا مانند تقسیم بهینه و حداکثری فضا، جلوگیری از ورود صدا و عایق در مقابل هرگونه آلودگی صوتی و بصری، تقسیم بندی فضاهای بزرگ به محیط های کوچکتر بدون آسیب زنی به فضا، امکان استفاده از نور و به اصطلاح نورپردازی، قابلیت جابجایی و حرکت، صرفه جویی در هزینه ها، سرعت در انجام تغییرات و اصطلاحا پارتیشن بندی سریع می باشد.

 

قیمت پارتیشن

پارتیشن ها بسته به نوع متریال بکار گرفته در هرکدام دارای قیمت های متفاوتی بوده و قیمت این متریال باتوجه به شرایط نابسامانی اقتصادی در کشور در چند سال اخیر و عدم وجود ثبات در قیمت ها متغیر بوده اما بصورت کلی باید بدانیم قیمت پارتیشن دارای یک عرف مشخص بوده و تفاوت قیمت در شرکت های مختلف بسته به نوع ریزه کاری و پرداختن به جزئیات نمی تواند بسیار با یکدیگر فاحش بوده و هنگام خرید باید این تفاوت را با ذکر جزئیات از تولیدکنندگان پارتیشن جویا شد.

 

پارتیشن تک جداره
پارتیشن دوجداره
     

پارتیشن ارزان

همانگونه که در بالا اشاره شد پارتیشن از یک عرف مشخص در جامعه برخووردار بوده و هیچ کس در شرایط کنونی نمی تواند با تفاوت فاحش و خیلی کمتر از سایر تولید کنندگان پارتیشن محصول خود را به بازار عرضه نماید مگر اینکه قسمتی از کار را زده باشد و یا متریال معرفی شده توسط تولید کننده جنسی نباشد که وی اذعان می نماید بعنوان مثال بسیار مشاهده گردیده بعضی از افراد پارتیشن با جنس لترون و یا نئوپان را با عنوان پارتیشن ام دی اف به مشتری معرفی نموده که خود این عمل در اصطلاح حقوقی غش در معامله نامیده شده و خریداران باید قبل از اقدام به خرید پارتیشن از جزئیات آن مطمئن گردند.

 

پارتیشن لوکس

در این نوع پارتیشن معمولا با متریالی از جنس چوب و یا فلز اقدام به سی ان سی کاری بر روی پارتیشن گردیده و با منقش کردن پارتیشن به یکسری تصاویر سعی می گردد روح و چشم نوازی خاص به پارتیشن اداری جدید بخشیده شود تا از حالت یکنواختی خارج گردد.

 

طراحی و اجرای پارتیشن

طراحی پارتیشن همانند اجرا کاری تخصصی بوده و بدون شک طراحی می تواند بعنوان نقشه راه تیم اجرایی بوده و بدون داشتن و درنظر گرفتن طرح اولیه اقدام به هرگونه عملیات اجرایی کاری ریسک پذیر بوده که شاید در انتهای کار با تصورات ذهنی کارفرما متفاوت بوده و بدین سبب بهتر از قبل از اقدام به اجرای پارتیشن تری دی کار در اختیار کارفرما قرار بگیرد تا از هرگونه شائبه و شبه جلوگیری بعمل آید.

 

نصب پارتیشن

یکی از گزینه های بسیار مهم در زمینه پارتیشن استفاده از نصاب پارتیشن با تجربه و با سلیقه بوده و بدن شک عدم توجه به نصب می تواند تمامی زحمات برش و منتاژکاری را زیر سوال برده و هنگام نصب پارتیشن باید با وسواس و دقت اقدام به اجرای پارتیشن نمود.

 

خرید پارتیشن

بسیاری از خریداران پارتیشن هنگام خرید پارتیشن شاید با این سوال مواجه شوند که پارتیشن را باید از کجا خریداری نمایند؟

بدون شک خرید پارتیشن باید همانند تمامی خرید های دیگر از فروشندگان پارتیشن با سابقه و دارای رزومه کار موفق صورت بگیرد زیرا در چند سال اخیر مشاهده گردیده افرادی متفرقه و بدون داشتن آشنایی با جزئیات و ریزه کاری های پارتیشن و تنها با شناخت کلی نصب به این مقوله اقدام به فروش پارتیشن می نمایند و در انتهای کار قادر به تحویل کار موردنظر کارفرما نمی باشند.

 

فروش اینترنتی پارتیشن
فروش اینترنتی پارتیشن اداری
      

فروش پارتیشن

در بازار کنونی ایران باتوجه به آشفتگی موجود همه روزه شاهد ورود افرادی با کمترین تجربه و دانش در زمینه فروش پارتیشن می باشیم که با اقدامات خودسرانه و خارج از عرف باعث ایجاد بی اعتمادی در میان خریداران پارتیشن می شوند و جهت جلوگیری از هرگونه تنش، خریداران پارتیشن قبل از اقدام به هر کاری باید از توانایی افرادی و یا شرکت هایی که می خواهند با آنان قرارداد ببندند مطمئن گردند.

 

راهنمای خرید پارتیشن

 

هنگام خرید پارتیشن باید از جواب چند سوال مطمئن گردید

1-جنس پارتیشن که باید اجرا شود چیست؟

2-قیمت پارتیشن با متریال مشخص چقدر می باشد.

3-هزینه حمل و نصب پارتیشن به چه صورت می باشد؟

4-زمان تحویل پارتیشن در چه بازه زمانی می باشد؟

5-نوع پارتیشنی که قرار است اجرا شود کدام است؟

 

همانگونه که در سطور بالا مشاهده گردید اقدام به خرید پارتیشن مانند تمامی حوزه های فنی کاری تخصصی و پیچیده بوده که می توان با استفاده از راههای گوناگون و مطرح کردن و جواب دادن به سوالاتی که در قسمت بالا مطرح گردید با فراغ بال اقدام به خرید نمود و بدور از هرگونه دغدغه و شائبه متریال مورد نظر خود را انتخاب نمود.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

بومرنگ دکور

امور مشتریان

پایگاه اطلاع رسانی

© تمامی حقوق این سایت متعلق به گروه معماری بومرنگ می باشد.