درگاه اعتماد ملی و خرید مستقیم

بالاتر از میدان نیاوران، خیابان پور ابتهاج، نبش کوچه گودرزی

09126102631

021-26120508

09103376384

یکی از موضوعاتی که ذهن بسیاری از کارفرمایان مبتدی و یا افراد حرفه را به خود مشغول کرده این موضوع بوده که بازسازی ساختمان دارای چه قوائد و ضوابطی بوده و کدامین اصول در هنگام بازسازی باید مورد توجه قرار گرفته و  باید چیکار کرد تا بتوان با کمترین هزینه و در کوتاه ترین زمان ممکن این موضوع را به سرانجام رساند که در یک سری مقالات تلاش می شود تمامی این موضوعات بصورت کلی و جزیی مورد بررسی قرار گیرد زیرا عدم توجه به هرکدام از جزئیات هم می تواند هزینه های زیادی را به کارفرما تحمیل نماید و هم اعتبار مجری را به خطر اندازد.

فاکتورهای مهم بازسازی ساختمان

معمولا بر اساس بودجه کارفرما مجری تلاش می نماید تمام یا بخشی از ساختمان مورد بازسازی قرار گرفته و یا تلاش می شود متریال با قیمت های مختلف به کارفرما پیشنهاد گردد و یا برخی از کارفرماها چون زمان کافی برای اجرای ایده های خود و طرح  پیشنهادی ندارند سعی می کنند از بخشی از موضوع بازسازی چشم پوشی نمایند و این دو موضوع مشاهده شده است که در بسیاری از مواقع دست مجری را بسته و مجری را مجبور می نماید از بخشی از ایده های خود چشم پوشی نماید و در نتیجه نمی تواند ایده های خود را به درستی و بصورت کامل منسه ظهور بگذارد.

موضوع دیگر که باید با دسته بندی بخش های ساختمان از سردرگمی خارج شد و امر بازسازی را تسهیل نمود بعنوان مثال ما باید با تقسیم بندی بازسازی داخلی ساختمان به سه بخش سقف،دیوارها و کف به راحتی خواهیم توانست با یک نظم طراحی شده؛ ایده های خود و کارفرما را محقق نماییم.

 

فاکتورهای مهم بازسازی ساختمان

یکی از موضوعات دیگر در بازسازی متریال مورد استفاده در هر کدام از این سه بخش می باشد بعنوان مثال ما در سقف می توانیم از کناف،رابیتس و یا ابزار پیش ساخته استفاده نماییم و یا در دیوارها می توانیم از متریالی چون چوب،ام دی اف،گچ ،پلی استایرن،پی وی سی،پوستر دیواری،کاغذ دیواری و… استفاده نموده و یا در کف از متریالی چون سرامیک،سنگ،لمینیت و قرنیز استفاده نماییم و هرکدام از این متریال را می توان در راستای تحقق بخش های مختلف چون کابینت،تی وی رووم،کتابخانه ،کددیواری،کادربند و..مورد استفاده قرار داد.

بعنوان مثال افرادی که میخواهد سقف را با هزینه ای کمتر انجام دهند کناف متریالی تقریبا ارزان و سریع بوده و اگر خواهان کار اصولی و مادام العمر بوده بدون شک رابیتس می تواند پیشنهادی خوب برای این کارفرمایان بوده و اگر به دنبال کار سریع با کمترین پرت زمانی می باشند ابزار پیش ساخته گزینه ای ایده آل برای آنان می باشد.

در کابینت هم ما شاهد انواع کابینت می باشیم مثلا کابینت های ام دی اف کابینت های معمولی بوده که هم ارزان بوده و هم زمان اجرای آن بسیار کوتاه می باشد و یا کابینت های ممبران یا وکیوم کابینتی متوسط بوده با روکش های پی وی سی که همراه با کابینت های هایگلس در میان قشر متوسط به لحاظ هزینه بسیار محبوب می باشد.

 

 

کابینت چوبی همواره کابینتی مربوط به قشر لاکچری و گران قیمت بوده و در سالیان اخیرکابینت های پلی اورتان و کابینت های پولیش بسیار مورد توجه خریداران لوکس پسند قرار گرفته و بطبع هزینه اجرای آنها دست کمی از کابینت های چوبی ندارد.

حتی در زمینه قرنیز ما با انواع قرنیزها در دسته بندی های گوناگون با متریال متفاوت مواجه ایم که در مقالات مربوط به قرنیز بصورت تخصصی توضیح داده شده است و این متریال نیز بسته به بودجه ای که کارفرما برای آن در نظر گرفته است می تواند گزینه های گوناگونی پیش روی طراحان داخلی قرار دهد.

در زمینه کاغذ دیواری و پوستر دیواری های سه بعدی هم بدون شک با گسترش  و ورود شرکت های گوناگون در سالیان اخیر؛ به لحاظ طرح و تنوع می توانند متریال مختلف در قیمت های مختلف با تلورانس فراوان در اختیار ارشیتکت ها قرار داده و در این زمینه دست آنان بسیار باز بوده و این متریال هم بسیار مقرون به صرفه بده و هم به لحاظ زمان اجرا بسیار گزینه ای ایده آل تر نسبت به نقاشی می باشد.

در این مقاله کوتاه تلاش گردید بصورت کلی یک سری اطلاعات اولیه در مورد بازسازی ساختمان در اختیار مخاطبان و خوانندگان قرار داده شده بدون شک این مقاله بسیار کلی بوده اما در سایر مقالات چه آنانی که در گذشته نگارش گردیده و چه مقالاتی که بعد از این نگاشته می شود بصورت ریز و جزئی تک تک متریال و نحوه انجام آن و هزینه و زمان لازم برای اجرای هر کدام از این متریال بصورت تخصصی و دقیق مورد بررسی قرار می گیرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت بومرنگ مراجعه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *