درگاه اعتماد ملی و خرید مستقیم

بالاتر از میدان نیاوران، خیابان پور ابتهاج، نبش کوچه گودرزی

09126102631

021-26120508

09103376384

بازسازی داخلی – بازسازی ساختمان 

بازسازی چیست؟

            

بازسازی داخلی
بازسازی داخلی
     

شاید به تعداد افراد صاحب ایده و نظر در این زمینه تعاریف گوناگونی در زمینه بازسازی وجود داشته باشد و از دید نگارنده بازسازی مجموعه فرایندهایی است که در راستای ایجاد تغییر در ساختمان جهت بهبود شرایط موجود اعم از افزایش طول عمر و یا به روز رسانی متریال موجود در ساختمان انجام می پذیرد.

   

قوانین بازسازی ساختمان

    

در بازسازی ساختمان یک سری عرف ها و قوانین وجود داشته که عدم توجه به این قوانین و عرف ها می تواند منجر به تحمیل هزینه های اضافی به کارفرما گردیده که همین تحمیل هزینه های اضافی بدون شک سبب ایجاد کدورت میان کارفرما و مجری می گردد.

 

قرارداد بازسازی واحد مسکونی

    

کارفرما باید بداند قبل از اقدام به هرگونه بازسازی حتما قراداد با مجری منعقد نماید که ریز به ریز مواد و کارهای درخواستی اعم از تغییرات و فرایندهایی درخواستی، نوع متریال به کار رفته در هربخش، بازه زمانی اتمام پروژه و… در قرارداد درج گردد و باید دقت نمود که به هیچ وجه بصورت شفاهی توافقی صورت نپذیرد تا خدایی ناکرده موجب ایجاد تنش احتمالی میان طرفین نگردد.

    

تعمیرات و بازسازی ساختمان

    

دکور سقف
دکور سقف
      

باتوجه به افزایش سرسام آور قیمت مسکن در یکسال اخیر شاید به جرات بتوان گفت دیگر اکثر افراد نه جرات خرید خانه جدید دارند و نه توانایی انجام این کار و بطبع همین موضوع در چند وقت اخیر بازار تعمیر و بازسازی ساختمان بسیار پررونق گردیده و اکثر افراد ترجیح می دهند به جای اقدام به تعویض و یا ساخت و خرید مسکن با قیمت بسیار کمتر اقدام به نوسازی واحد خود بنمایند تا بدین طریق هم استرس از دست دادن ساختمان را از خود دور نمایند و هم با هزینه کمتر اقدام به بهبود محیط کار و یا زندگی خود نمایند.

 

بازسازی داخلی

   

بازسازی داخلی شاخه ای از بازسازی ساختمان بوده که تمرکز اصلی بر روی تعمیرات و بازسازی در داخل هر واحد بوده و شاید بتوان گفت بیشترین و مهمترین بخش از بازسازی مربوط به این بخش بوده و به نوعی می توان گفت این قسمت خروجی کار می باشد.

 

برآورد هزینه بازسازی ساختمان

      

برآورد هزینه بازسازی ساختمان یکی از کارهای چالش برانگیز هنگام اقدام به تعمیر و بازسازی ساختمان بوده و ما همه روزه شاهد افزایش هزینه های ساختمان نسبت به تخمین اولیه می باشیم که این موضوع یکی از چالش های اساسی میان مجری و کارفرما می باشد.

کارفرمایان باید بدانند در خوش بینانه ترین حالت هنگام بازسازی ساختمان خود ده درصد ضریب خطا باید درنظر گرفت زیرا ممکن است در حین انجام بازسازی با موارد برخورد گردد که خارج از پیش بینی های اولیه بوده و درصورت عدم آمادگی برای این موضوع شاید موجب دلخوری و عدم توانایی تامین هزینه های ممکن توسط وی گردد.

    

شغل بازسازی ساختمان

 

طراحی دکوراسیون
طراحی دکوراسیون

  

یکی از مشاغل وسوسه برانگیز در سالیان اخیر شغل بازسازی ساختمان بوده که موجب کشش و گرایش بسیاری از افراد به این حوزه می باشد اما باید بدانیم در این شغل تجربه و دانش بسان دوبال برای هر فرد بوده که این دو در کنار همدیگر می تواند هر فردی را به سر مقصد منزل برساند.

متاسفانه در سالیان اخیر از یک طرف با ورود دانشگاههای گوناگون و تدریس رشته های مختلف در زمینه بازسازی ساختمان شاهد ورود افراد باتحصیلات بدون کمترین تجربه عملی در این زمینه می باشیم که خود این افراد به دلیل همین بی تجربگی سبب بی اعتمادی فراوانی در میان کارفرمایان گردیده و از طرفی هم شاهد افراد تجربی هستم که بدون درنظر گرفتن علم و دانش این حوزه اقدام به ورد در زمینه بازسازی ساختمان نموده و به جرات می توان گفت هرکدام از این دو طیف افراد سبب ایجاد چالش های جدید به این حوزه می گردند.

     

بازسازی ساختمان

    

بازسازی ساختمان خود به سه بخش تقسیم می گردد که این سه بخش عبارتند از : بازسازی ساختمان اداری، بازسازی ساختمان مسکونی و بازسازی ساختمان تجاری که هرکدام از این سه حوزه نیازمند دانش مختص به خود بوده و هرکدام پیش بینی ها و متریال مختص به خود را می طلبد.

     

بازسازی ساختمان اداری

    

با گسترش شهرنشینی و بطبع آن گسترش سیستم های اداری دولتی و خصوصی بدون شک بازسازی در این زمینه اقتضاعات خود را داشته و همواره مجری باید بداند که شروع به فرایند بازسازی در این بخش بدون درنظر گرفتن یکسری ملزومات امکان پذیر نخواهد بود.

     

بازسازی ساختمان مسکونی

     

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان
     

شاید بیشترین بازسازی در میان سه دسته تعریف گردیده مربوط به بازسازی ساختمان مسکونی بوده که اکثر افراد ترجیح می دهند هرازچندگاهی اقدام به بازسازی و نوسازی محیط زندگی خود نمایند که این بازسازی اعم از مواردی چوت تاسیسات، سقف، دیوارها و کف می باشد که هرکدام از این بخش ها با ده ها راه و صدها متریال امکان پذیر بوده و در مقالات دیگر بصورت جزئی به هر کدام از این راهها و متریال بصورت جداگانه پرداخته خواهد شد.

     

بازسازی ساختمان تجاری

 

در چند سال اخیر در ایران و بصورت خاص در تهران روی آوردن به پاساژ سازی و بطبع آن افزایش تعداد مغازه ها و تنوع سلایق کارفرمایان در دکور مغازه و واحدهای تجاری بدون شک بازسازی این واحدها تکنیک های مختص به خود پیدا کرده است بعنوان مثال دکور کافی شاپ کاملا متفاوت از دکور آرایشگاه بوده و یا دکور فست فود کاملا متفاوت از دکور رستوران بوده و باید بدانیم هرکدام از این موقولات نیازمند دانش و تجربه کافی مجری و پیمانکار می باشد.

     

طراحی داخلی منزل

    

طراحی مقدمه و پیش نیاز هر بازسازی بوده و باید بدانیم یک مجری و پیمانکار خود قبل از هرگونه اقدام عملیاتی اقدام به طراحی ایده های خود برای کارفرما می نماید تا کارفرما به راحتی بتواند انتهای کار و ایده طراحی شده توسط پیمانکار را مجسم نماید .

شاید بسیاری از پیمانکاران براثر تجربه کافی در زمینه بازسازی و تسلط بر این حوزه تصویر نمایند ایده های آنان برای کارفرمایان قابل فهم و درک بوده اما بایداین نکته را درنظر بگیرند که بسیار از کارفرمایان تجربه کافی در این حوزه را دارا نبوده و هرچند به ظاهر تایید اولیه را به پیمانکار داده باشند اما ممکن است تصور درستی از تفکر پیمانکار نداشته باشند و بدین دلیل اقدام به طراحی می تواند از بسیار از شبهات قبل از هرگونه اقدام جلوگیری بعمل آورد.

     

قیمت بازسازی ساختمان

   

قیمت بازسازی ساختمان به نسبت متریال به کار رفته شده و متراژ ساختمان ها با هم متفاوت بوده و برای بدست آوردن برآورد قیمت بازسازی ساختمان بصورت دقیق باید تک تک تغییرات مورد نظر را بصورت تفکیکی برآورد نموده تا بتوان با کمترین ضریب خطا اقدام به عملیات اجرایی نمود.

    

بازسازی آپارتمان

     

بازسازی آپارتمان
بازسازی آپارتمان

   

آپارتمان نشینی بخشی لاینفک از زندگی شهرنشینی گردیده و بدین سان بازسازی آپارتمان باتوجه به محدودیت ها و معذوریات کنونی کاری بسیار پیچیده بوده که بدون داشتن دانش و تجربه کافی هرگونه اقدام به بازسازی می تواند زیان های جبران ناپذیری هم برای کارفرما و هم سایر ساکنین آپارتمان بوجود آورد.

    

دکوراسیون داخلی

    

دکوراسیون داخلی گاها با بازسازی اشتباه گرفته می شود در حالیکه این دو می توانند مکمل هم باشند و در جاهایی همدیگر جدا شوند اما باید بدانیم هرکدام از این دو واژها دارای معنای مختص به خود بوده که در مقاله ای بصورت تفکیکی تفاوت ها و اشتراکات هرکدام بصورت ریز و تخصصی توضیح داده می شود.

    

هزینه بازسازی

    

باتوجه به گرانی اکثر اجناس در ماههای اخر سال 97 بطبع آن هزینه بازسازی بسیار بالا رفته اما باید بدانیم گرانی هزینه بازسازی به نسبت سیر نجومی قیمت ساختمان بسیار ناچیز بوده و اگر کارفرمایان بالا بودن هزینه بازسازی را به نسبت قیمت ساختمان مقایسه کنند خواهند دید کفه ترازوی این تناسب به سمت هزینه بازسازی بوده و بدون شک اقدام به بازسازی بسیار مقرون به صرفه به نظر خواهد رسید.

     

تعمیرات ساختمان

    

تعمیر ساختمان تعبیری از بازسازی بوده که برخلاف بازسازی که شامل تمامی قسمت های ساختمان می باشد یک یا چند بخش از ساختمان را شامل می شود به عنوان مثال ممکن است در تعمیر ساختمان تنها تاسیسات ساختمان نوسازی شود و یا کاغذ دیواری و یا کابینت اما در بازسازی تمامی قسمت های ساختمان باید نوسازی گردد.

     

بازسازی

در کل می تواند گفت مقصود نگارنده از بازسازی بصورت خاص بازسازی ساختمان بوده که شامل آپارتمان، مغازه، فروشگاه، دفتر کار و یا هر ساختمان اداری و تجاری و مسکونی می شود. 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *